Co s tím?

Anonym 21.březen 2013 13:19:56
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, co sama se sebou mám dělat. Navštěvuji teprve střední školu, život mám celý před sebou, ale nevím si rady. Až příliš často trpím různými depresemi, úzkostmi, náhlými změnami nálad. Jsem nevyzpytatelná i sama pro sebe, často si vysvětluji řeč i gesta ostatních naprosto jinak, než je ve skutečnosti oni mysleli. Jsem však zoufalá už jen z pomyšlení, že bych byla nějak psychicky narušená. Ovšem je tu ta možnost, něco podobného se u nás v rodině vyskytuje. Je však možné, aby mě něco takového postihlo v tak mladém věku?
Mám vyhledat pomoc specializovaného doktora?
Už od mala nemám žádné sebevědomí a poslední dobou se to jedině ještě zhoršuje… Existuje způsob, jak se všech depresí zbavit a pozitivně se naladit?

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.


re. Co s tím?

Admin – PhDr. Michaela Peterková 21.březen 2013 20:21:22
Zdravím Vás!
Ale právě v tomto Vašem věku většina psychických poruch začíná – doba kolem 15-20. roku věku je velmi náročná, tělo i psychika se musí srovnávat s mnoha změnami, tak není divu, že většina depresí a dalších poruch začíná zrovna tehdy.
Určitě Vám doporučuju objednat se k psychiatrovi (reference jsou třeba na znamylekar.cz), který posoudí, o co jde a jak dál postupovat. Pokud máte v rodině lidi, kteří duševní problémy mají, platí to ještě silněji. Když se to podchytí v tomto raném věku, je velmi slušná šance na brzké a úplné vyléčení. Fakt je škoda se trápit. Tady je zdarma orientační test na depresi, kdyžtak si ho projděte, ale každopádně se někam objednejte – je reálné, abyste měla hezké ještě tohle jaro.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychotesty.psyx.cz – Nejlepší online PSYCHOTESTY: test typů osobnosti, EQ test, test duševních poruch

www.velka.zlutasova.cz – Online programy PROTI DEPRESI, ÚZKOSTI A MINDRÁKŮM