Můj zoufalý život

Dana 20.květen 2013 22:58:57
Hezký dobrý večer,

posílám Vám fakta o mém životě – nic veselého to není, spíše jen přežívám, budu moc ráda a vděčná za cokoliv mi k tomu napíšete. Děkuji.

Je mi 31 let a bydlím s rodiči v rodinném domku, máme psa. Sourozence nemám. Největší problém je asi ten, a od toho se asi vše odvíjí, že už 4 roky nemám práci. Stejně dlouhou dobu nemám také přítele – tedy 4 roky. Tenkrát jsem v práci dala výpověď dohodou a hned druhý den jsme se rozešli s přítelem. Ještě donedávna nebo možná ještě jsem, na bývalém příteli psychicky – citově závislá. On už má ale svou rodinu.

Co se práce týče – za ty 4 roky jsem měla jen pár krátkodobých brigád, jinak nic. A od státu už dávno žádné peníze nedostávám, tedy mě bohužel živí rodiče. Mamka mi většinou platí co potřebuji – jako třeba mobil+internet, tedy dluh u ní mi jen roste.

Jediní, koho mám, jsou tedy rodiče(oba už v důchodu) – na ty se mohu spolehnout, vím, že jsou tu pro mě. Ale zároveň si uvědomuji, že věčně tu být nemusí a co by se mnou bylo pak, pokud bych byla stále bez práce? Navíc zdravotně na tom rodiče nejsou dobře – nedávno tátu postihla mrtvice a mamka má těch nemocí také víc.

Dále mám jednu kamarádku, se kterou se ale málo vídáme – tak jednou do měsíce a méně a to většinou jdeme s naším psem ven. Pak mám jednoho internetového přítele, který je ale z daleka, tak si jen píšeme. Opravdu MOC mi chybí spřízněná dušička ať už v podobě přítele nebo kamarádky.

Jednou za tři neděle nebo za měsíc jezdím do jiného města za svou psycholožkou, jednou za čtvrt – půl roku navštěvuji psychiatričku – beru léky na obsedantně – kompulzivní poruchu a deprese.

Ze všeho nejvíce mě teď asi deptá to, jak mám každý den stejný. Vyloženě se nudím, nevím co už dělat – knihy mě moc už číst také nebaví, se psem tím, že máme zahradu, se také nedonutím moc chodit ven, k učení jazyků se taky nedonutím,.. dopoledne akorát, že pomáhám s vařením někdy vařím sama, uklízím,..ale odpoledne jsem už většinou jen na Pc – krátím si čas tam, protože nevím co jiného bych dělala. Někdy odpoledne také spím, nebo teď často chodím za tátou do nemocnice. Nic moc mě nebaví, jsem asi ubitá z té nečinnosti – jak už jsem dlouho doma. I když poměrně dlouho spím, jsem často docela unavená.

Dalším mým velkým problémem je má váha. Mám 166 cm/100 kg. Dříve – tak před 10 lety jsem měla normální váhu – byla jsem štíhlá holka. Těch 40 kg jsem nabrala za posledních cca 10 let. Tato má současná váha mi vadí, ale nejsem schopná s ní něco udělat – ať už si doma cvičit, nebo chodit pravidelně s naším psem ven apod., třeba ke sportu nemám žádného parťáka a nebo nemám na různé aktivity peníze.
Moc Vás prosím o Váš náhled a moc děkuji.
S přátelským pozdravem D.


re. Můj zoufalý život

Admin – PhDr. Michaela Peterková 21.květen 2013 19:35:08
Zdravím Vás!
Moc veselé čtení to opravdu není… Vaše myšlení je depresivní, bezvýchodné, máte málo aktivit, k tomu Vám chybí nějaká vážná povinnost, typicky je to práce. Když se k tomu přičte ta křehkost Vaší psychiky (OCD a deprese), máme tenhle výsledek.
Nejjednodušší by bylo říct „tak se vzchopte a začněte se učit ty jazyky atd.“ – jenže je mi jasné, že toho právě v současné době nejste schopná.
Co Vám určitě pomůže je nějaká činnost a lidi kolem. A pro začátek to musí být něco, co by Vás bavilo. Jako ideální se mi jeví nějaké cvičení nebo kurz hubnutí (mrkněte na STOB.cz – kurzy jsou po celé republice). Tam byste taky přišla do kontaktu s lidmi, s nimiž byste navíc měla společné téma k hovoru. Zdá se Vám tohle realizovatelné?
Myslím, že jako první krok by to bylo fajn a splnilo by to pro Vás hned několik funkcí. Další věci zatím neřešte, potřebujete se opravdu zatím jen odrazit, a když se Vám to povede, hrozně se Vám povzbudí motivace a půjdou Vám snáz i další věci. Zkusit můžete doplňkově i online kurz duševní rovnováhy na www.zlutasova.cz
Myslete „tady a teď“, nekoukejte dozadu ani moc dopředu – řešte vždy dnešek.
Hodně štěstí!
Michaela Peterková

Zajímavé odkazy:
www.psychonet.cz – Test duševního zdraví (neurózy, deprese, stres)

www.sebevedomi.psychoweb.cz – Centrum zvýšení SEBEVĚDOMÍ a sebedůvěry, online test a kurz